Po několika schůzkách v posledních dnech/týdnech zvolili zástupci jednotlivých týmů ZAHL řešení, jak dohrát tuto poznamenanou sezonu.
Po, již dříve, zmiňovaných kontumacích dopadla tabulka po základní části následovně:
4. HC Draci
5. Silver Stars
6. HC Snails

Dále bylo dohodnuto, že všech šest týmů bude mít možnost vybojovat si ve dvou předkolech účast v play off.
Předkola budou sehraná ve dvou zápasech pokaždé se stejným soupeřem, který týmům připadne podle uvedené tabulky, a to již tento a příští týden. Dvojice pro předkola jsou:
SHA-DRA (DRA-SHA)
DEV-BOS (BOS-DEV)
SIL-SNA (SNA-SIL)

Předkola se budou hrát za původních podmínek ze základní části, tedy 10-15 minut rozbruslení a 60 minut hra. Tyto předkola nemusí za každou cenu dopadnout vítězstvím pro jeden tým, mohou skončit i remízou.
Po předkolech vznikne nová tabulka, která nebude v ničem spojována s tou ze základní části. Zde se všechny týmy umístí podle získaných bodů (výhra 2b., remíza 1b., prohra 0b.), při bodové shodě dvou a více týmů bude v první řadě rozhodovat skore.
Z této tabulky tedy vzniknou dvoujice pro konečné play off, které bude odehráno v semifinálové části na dvě vítězná utkání (max. 3 zápasy). Každý zápas musí skočit vítězstvím pro jeden tým, proto se bude hrát podle modelu 5 minut rozbruslení, 60 minut hra, 10 minut pro případné nájezdy.
Finálový zápas a zápas o 3. místo se bude hrát pouze na jedno vítězství také podle modelu 5 minut rozbruslení, 60 minut hra, 10 minut pro případné nájezdy.

V tuto chvíli (středa 29.2.2012, 10:50) by měly být rozpisy ledu na tento a příští týden již aktualizované podle výše uvedeného modelu na stránkách www.hcorli.cz.